Iran Taboute Parandeh

Home / فارسی / Iran Taboute Parandeh

Iran Taboute Parandeh

ایران تابوت های پرنده

ایران ایر پیک و پرچم بین المللی ایران در هواپیمایی است. انتظارآن است که خدمات مسافرتی، خصوصاً پرواز های بین المللی آگهی و تبلیغ فوق العاده ای برای هرکشوری در سراسر جهان باشد. هر هوا پیمایی که مسافران را در سراسر جهان با خیال راحت و به راحتی به مقصد میرساند، پرچم افراشته ای برای آن کشور است. میلیون ها مسافر درصدها فرودگاه آرم و نشان را دیده وهوس پرواز به آن کشور را میکنند. از۱۳۵۸،ایران ایر هیچ تبلیغ فوق العاده و مثبت برای ایران نیست و وضع داغان کابین در اروپا مورد مسخره و مسافرانی است که با آن به کشورمان رفته اند. تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه ایران و بد حسابی مأموران ایران ایر در پرداخت عوارض و سوخت در فرودگاه های بین المللی در مرحله اول باعث آن شد که هواپیماهای ایران ایر در بسیاری از فرودگاه های مهم بین المللی از دوباره سوخت گیری مجدد محروم شوند. در حال حاضر فقط تعداد بسیار کمی از فرودگاه در خارج است که پرواز های هفتگی ایران ایر را می پذیرند. معمولاً سفر ناوگان فرسوده و جت های ایران ایر به ترمینال های قدیمی که شرکت های هواپیمایی درجه سوم را میپذیرد، ختم میشود. ایران ار در سال های اخیر چندین بار در آستانه ورشکستگی بوده است. میتوانید وبسایت های هواپیمایی هلند  و یا امیرات  را با وبسایت ایران ایر مقایسه کنید. تفاوت بین آنها و ایران ایرمانند فرق بین فرش نایین لطیف و گلیم زمخت ژنده است.

در دنیایی که خطوط هوایی با افتخار پرچم کشور خود در جهان پروازمیدهند، ایران ایر یک تصویر درست و واضح از کشور ما است. قدیم، مقصد هر اتوبوس درب و داغان به قم بود. در سطح بین الملل، ایران ایر اتوبوس قم است.

سقوط هواپیما

سقوط هواپیما: ایران تابوت های پرنده

با لجاجت روی تسهیلات اتمی دولت ایران به تمام شرکت های خود و حثیت ایران وایرانی آسیب میرساند. در کشور ما تورم بالا است و بالاتر هم میرود. با حداقل دستمزد در ایران زندگی کردن جهنم است. با افزایش روزمره قیمت مواد غذایی، برق و آب و گاز… وسیاست های بیهوده رژیم و عدم اقدام برای مبارزه با این مسائل ، به زندگی شهروندان مطیع به اندازۀ تحریم های بین المللی ضرر میرسد وشرکت های هواپیمایی داخلی ایران هم فلج شده و قاتل مسافر شده اند.

با رشد سرسام آور قیمت مواد خوراکی و پائین آمدن سطح زندگی تا فقر، این عجیب و غریب است که رهبران ایران همچنان پول و ارز کلانی را برای برنامه فضایی لاف گرای خود و برای کله شقی خود در توسعه تاسیسات هسته ای مثل ریگ خرج میکنند. دولت ایران ابراز داشته است که به برنامه فضایی سرنشین دارنیاز دارد وتا سال ۱۳۹۸ آنرا اجرا خواهد کرد؛ احتمال میرود که دامنه موشک سازی ایران در حال حاضر از کره شمالی بیشتراست. این موارد، میلیاردها دلار به مردم ایران ضرر میرساند. این میلیاردها دلار می توانند صرف بهبود زندگی شهروندان و کمک به بازسازی اقتصاد ورشکسته و داغان کشورمان شوند. ولی در حال حاظررهبران ایران بیشتر حرص میزنند که موشک و راکت بسازند. درسال ۱۳۹۸ ایران ممکن است فضانورد به فضا بفرستد، اما اگر به دنبال جاه طلبی بیجا ولاف گرای های خود در برنامه هسته ای و فضایی به خرج مردم وبه ضرر اقتصاد داخلی سر شکسته خود باشند، به زودی دولت ایران قادر آن نخواهد بود که حتا با هواپیما شهروندان خود را تا شابدالعظیم ببرد. آخرین فاجعه داخلی بعد از بسیاری دیگرچند هفته پیش بود: یک پرواز عادی از تهران به طبس.

پس نویس :

چند روز پیش نامه ا ی از ایران به ما رسید که تصمیم گرفتیم آنرا در اینجا منتشر کنیم. نویسنده آن مردیست که در یک سقوط یک هواپیما ی داخلی مجروح شده بود، اما خواهر خود را در تصادف از دست داد. او این را نوشت: «[…] در ایران، برای ما هیچ چیزی دیگرجدی ومحترم نیست. درپشت سر خانواده به مرده آنها جوک میگوئیم. من این متن را به شما میفرستم. […]. این یک طنزهرز و جلف، و مسخره ای از مسافران پروازهای داخلی و سقوط مکررهواپیما ها است. […].این برای من و خاطره خواهرمحروم من دردناک است. خواهر را خودم بزرگ کردم؛ و بعد از این که هواپیمای ما در [نام شهر] سقوط کرد خودهم او را به خاک سپردم. من عصبانی ومايوس هستم. برایم سخت است که ظلم و ستم همسایه ام را که این متن را به من با ایمیل فرستاده است تحمل کنم. شرم و صداقت ازما جدا شده است وبا معرفت غریب شده ایم ]…]»

ما می دانستیم که هر جمله ای در جوابش بنویسیم، ضعیف خواهد بود. اما ما به او پاسخ دادیم. شاید که برخی از خوانندگان ساده وسبک مغز ما از ایران، که چندی پیش به متن انگلیسی این مقاله به ما پرخواش کردند، دوباره فکر کنند. ایران شیرین فقط در رویای آنها است. واقعیت آنقدر سخت،متناقض وپوچ برای شهروندان ​​در ایران است که طنز و جوک، جلف و مبتذل وبی رحمانه خواهد بود. تا کی میخواهیم که آخوند ها را تحمل کرده وبا کوچکی و بی برکتی زندگی روزمره خود بسازیم و صدایمان در نیاید؟

متن خوشامدگويی جديد در هواپيماهای ايران

با سلام و صلوات به روح تمام مسافرين عزيزو با درود به وزير محترم راه و ترابری.

PedzIran:
Iran Daeshi Gharb

ورود شما را به پرواز لايتناهی هواپيمای جمهوری اسلامي ايران خوشامد مي گوييم. خداوندا مشيت خودت را در رسيدن و لقاء به خود برما قرارداده و سرعت آن فزون كن. مقصد ما به احتمال 99% بهشت موعود و احتمالأ 1% مقصدی كه بر روی بليط درج شده می باشد. خلبان پرواز مرحوم شهيد كاپيتان بهشت زاده و گروه پروازی بد اخلاق، سفری خوش برای شما آرزمند است. لطفأ به علامت نكشيدن سيگار اصلأ توجه ننموده و آخرين سيگار زندگيتان را به خوشی دود نماييد. بستن كمربندها اصلأ ضرورتی ندارد و كاملأ بدرد نخور است. در صورت بروز اشكال در سيستم هوای كابين ماسكهايی از بالای سر شما آويزان خواهد شد كه شما قبل از آن رايحه خوش ملايك را احساس خواهيد كرد. اين هواپيما مربوط به هزاره دوم ميلادی بوده و دارای دو درب اضطراری در جلو، دو در كنارين و يك درب عقب مي باشد كه چندين سال است اهرم های آن كار نمی كند. ارتفاع پرواز به احتمال قريب به يقين تا آسمان هفتم بوده و هوای بهشت بسيار عالي است. سفر خوشی را برای شما آرزومنديم.

Print this page/post
Digiprove sealCopyright secured by Digiprove
Related Posts
Categories