ایران یوز اینترنت حلال

Home / فارسی / ایران یوز اینترنت حلال

انترنت ایران یوز

Iran Yooz Internet
Khamenei on yooz
Iran, burning US Flag
Iran Yooz
Sex Yooz

کم سوادی از بیسوادی برای جامعه خطرناکتر است. زیرا که کم سواد، بی فرهنگ تر، و ابله تر از بی سواد است، از پاره اندکی از هر مسئله ای خبردار است ولی قدرت ذهنی آنرا ندارد که بیشتر یاد گیرد. تکرار و حفظ کردن مطلب، بدون استدلال وکنجکاوی مثبت، نسل «ما بهتر میدانیم» و یا مشابه اش « همه میدانند» را تقویت کرده است.

کم سوادی خشت خامی در دست آخوند است تا که با آن جامعه ای شهرنشین عقده ای، بیگانه ترس و حتا نژاد پرست، خودخواه، و خود پسند و مادی را بنفع طبقه مذهبی پرورش دهد.

پشت تلفن از ایران، همکارم قاه قاه میخندید: «از گوز خبر داری؟»
مکث کردم:«راستش … نه!»

او پی گرفت: «موتور جستجو برای اینترنت حلال ما یوز نام دارد. آنقدر گه و تپاله صافی میکند که ما اسمش را گذاشتیم گوز. خر فهم شدی؟»اینترنت حلال که شبکه محلی ایران است، لایه ایست برای محدود و فیلتر کردن، و در واقع پاک و اسلامی کردن www برای کاربران. گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر غربی از نظر آخوندها فاسد و شیطانی هستند.

قبل از اتصال به وب سایت های ایران از اروپا، کاربران اینترنت مطلع فایروال را چند بار چک میکنند و پروکسی ها، VPN ها را تست میکنند که مبادا یک نرم افزار جاسوسی دانلود شود. نرم افزاری که هدیه ایران فیلترینگ، و دیگر سازمان های ارشاد و اطلاعات، باشد.

خواستیم که برای خود یوز را امتحان کنیم. متخصص اینترنتی را صدا زدیم تا که کامپیوتر را پشت لایه های نرم افزار دفاعی، حفاظت کند.

هر قدر که با یوز مطلب جستجو کردیم، فقط توانستیم مطالب آقایون را بخوانیم و از سانسور آخوندی بهره گیریم. بدون اغراق نود در صد لینک ها به سایت های فارسی ارجاع میکردنند و خروار ـ خروار صفحه های چرند را، که مجموعه ای از بیشتر دروغ با اندکی حقیقت بود، مطالعه کردیم.

اول کلمه “خامنه ای” را جستجو کردیم و با چند میلیون لینک های ایران سرو کله زدیم. پس از بازدید از چند صفحه، نفس یوز بُرید و یخ زد. این از کیفیت وب سایت ایران [ir.] است که بعد از چند برو و برگرد، یخ میزنند. یخ زدن مانع آن شد که ما به هر لینک و هر چرندی که رهبر حقه باز ما تا حال گفته است، کلیک کنیم. ولی از عکس های خامنه ای بسیاربهرمند شدیم: تر و تمیز، سلطنتی و پر ابهت و محتوی از شعارهای انقلابی که مردم ما را اسیر ولایت فقیه کرده است. هیچ کاریکاتوری و تصویری دست خورده که طنز و یا انتقاد باشد، ندیدیم.

فصل بعد، جستجوی کلمات «آمریکا» و«اسرائیل» بود. وقتی که در گوگل و یا بینگ کلمه ای تایپ میشود، اگر مطلب را مورد جستجو را محدود به اطلاعی که مورد جستجو است نکنیم، هر خبر و مطلبی برای کلیک ظاهر میشود: از جشنی در مدرسه ای تا تفریح سالمندان …. و یا خرید بلیطی برای نمایشی در نیویورک؛ میتوان یک رستوران فلسطینی را در اورشلیم رزرو کرد ویا درباره تاریخ منطقه چیز یاد گرفت.

PedzIran:
وقتی که مظلوم ظالم شد

جستجوی کلمه «آمریکا» هشتاد و پنج مبلیون لینک تولید کرد. به به! و چه چه! هرچه خواندیم چرند آخوندی و آیت اللهی بود که تصاویر شورش ها و کشتار هایی را در ایالات متحده آمریکا همراهی میکرد. عقده از آمریکا در ایران تمامی ندارد؛ گرچه که خیلی ها در آنجا تحصیل کرده و بسیاری از هموطنان ما گرین کارت دارند و یا تبعه هستند.

اسرائیل «فقط» 26 میلیون لینک را به ما رساند. همه مقالات رهبر مستکبر ما درباره صهیونیسم ستمکارومسابقات کاریکاتوری انکار هولوکاست با دقت لیست شده بود. شاید که روزی فیلم مستندی را توانست در ایران داونلود کرد  Shoah, Claude Lanzmann

جستجویی را برای تصاویر «محمد رضا پهلوی» آغاز کردیم. نتیجه چنین پرسشی در گوگل را نشمرده ایم ولی آنقدر تصویردر گوگل است که حداقل برای یک هفته سر ما گرم شود. یوز فقط چند تا عکس در زخیره داشت.

زندان در کردستان ایران یه روایت یوز

خسته وعاجز تصمیم گرفتیم که از کلماتی که مفهوم سیاسی دارند دور گرفته و دنبال اماکن توریستی برویم. کردستان به نظر مناسب رسید: مناظر زیبا، مردمان خونگرم و آثار باستانی جالب. متاسفانه تمام لینک ها دولتی بودند و هیچ مطلب توریستی نخواندیم. یک لینک های مکرراً ما را به دفاتر زندان های کردستان اتصال میداد.

توصیف حیاط ها وساختمان های تر و تمیز زندان، گزارشی از رویداد های شادی بخش، وبرنامه های حفاظت از زندانیان به دید میرسید. نامه علی خامنه ای که عفو را اعطای زندانیان کرده بود جای خاصی داشت. البنه نظر همکار کُرد ما که در سنندج زندانی و شکنجه شده بود با مطالب وب سایت آخوندی فرق داشت.

بفکر ما رسید که لینک هایی برای خبرنگار واشنگتن پست، جیسون رضاییان، که در تهران به اتهامات مبهمی چندین ماه است که دستگیر و زندانی شده، جستجو کنیم. چند لینک به وب سایت واشنگتن پست، ومقدار زیادی لینک بی فایده و بیربط از سایت های ایرانی ، تنها ثمر یوز بود. نتنها چیزی یاد نگرفتیم بلکه از تندی رنگ ها و سوسوی آگهی های تجارتی در مانده شدیم.

از بیکاری کلمه «لاله» را تایپ کردیم. بالاترین لینک از رهبر آقا خامنه ای بود که در آن این گل بخشی از یک جمله بود.

جنده یا خنده

کلی وقت ما با یوز ضایع شده بود. از ناچاری و آخرش دو عبارت را تایپ کردیم: «سکس» و«جنده». همشهریان ما از جستجوی این دو کلمه و ترکیبات آنها در موتورهای جستجوی غربی خسته نمیشوند.

ارائه شده توسط یوز ما را یا به وب سایت های توضیحی از وظایف خانواده لینک کرد و یا لینک به انتقادات تند آیت اللهی از فساد جنسی در غرب بود. به گفته آنها هر کسی که در غرب سر برد از نظر سکسی وجنسی، روانی است.

PedzIran:
کرمانشاه: خانهٔ ما

دنبال «جنده» را در یوز گرفتیم. پس از تایپ «جنده» به «خنده» تبدیل شد(!) و کلی صفحات جوک لوس و جلف به ما نمودار شد. سالهای سال است که چرت و پرت نابخردانه و زمخت، جای طنز و مطلب فکاهی لطیف را در ایران گرفته است. این جا بود که واقعاً خفه شدیم و از یوز در آمدیم.

یوز بغیر از یک موتور جستجوی ساختگی و بیفایده که تنها در خدمت دیکتاتوری اسلامی ایران است، به دردی نمیخورد. یوز فقط اجازه خواهد داد که شهروندان فقط اداهای آخوندی را برای بار هزارم بخوانند. آیا مردم از یوزاستفاده خواهند کرد؟ متاسفانه جواب مثبت است. تعداد انگشت شماری از ایرانیان دانش آنرا دارند از اینترنت حلال بگریزند؛ امروزه احتیاج به فنون کامپیتری بسیار بالاتر از حد متوسط است. عمده کاربران اینترنت در ایران محدود هستند و برایشان آنچه که اینترنت حلال اجازه دهد کافی است.

شهروندایرانی از خبر و از آزادی بیان محروم است. وقتی آزادی بیان را از ملتی بگیریم چه چیزی ازازادی باقی است؟ هیچ.

ما از گهواره تا گور، تحت تأثیر محیط اجتماعی هستیم. رهایی ازبند رسوم پوسیده اسلامی و سنتی نیاز به روشن ذهنی، روشن بینی و کنجکاوی سالم دارد. در حال حاظر این کیفیات در فرهنگ ما بسیارنادر هستند و جامعه ما کلآً از آنها محروم است.

در ایران به تعداد تلفن های هوشمند، و یا دستگاه های تلویزیون ماهواره ای ویا کارشناسان در پروکسی اینترنت حلال نباید زیاد اهمیت داد. روشنفکری با خرید آخرین بازیچه الکترونیکی بدست نمی آید. اکثراً نسل جوان با رسانه های جمهوری اسلامی بزرگ میشود. مطالبی را توسط اینترنت حلال خواهد خواند و اگر کتابی بخرد از صافی سانسور اسلامی رد شده و حتا تبلیغ شرعی هم به آن اضافه شده است. از آنجا که بیان فکری که متفاوت با ایدئولوژی اسلامی باشد خطرناک است، خود سانسوری و استبداد خانگی جمله ای از سنت و «رفتارپسندیده» شده اند.

امروز، تعداد مردم بی سواد در ایران کمتر از گذشته است. اما، تعداد کسانی که فقط توانسته متن ساده را خوانده و درک کنند بسیاربالا است. کم سوادی از بیسوادی برای جامعه خطرناکتر است. زیرا که کم سواد، بی فرهنگ تر، و ابله تر از بی سواد است، از پاره اندکی از هر مسئله ای خبردار است ولی قدرت ذهنی آنرا ندارد که بیشتر یاد گیرد. تکرار و حفظ کردن مطلب، بدون استدلال وکنجکاوی مثبت، نسل «ما بهتر میدانیم» و یا مشابه اش « همه میدانند» را تقویت کرده است.

کم سوادی خشت خامی در دست آخوند است تا که با آن جامعه ای شهرنشین عقده ای، بیگانه ترس و حتا نژاد پرست، خودخواه، و خود پسند و مادی را بنفع طبقه مذهبی پرورش دهد. اگر این صحبت را قبول ندارید، چند ساعتی را در یک شهر ایران رااختصاردهید به گوش دادن، معاینه و تفسیر گپ ها ورفتار عابران.

Print this page/post
Digiprove sealCopyright secured by Digiprove
Related Posts
Categories
Gulwali Passarlay